Українска Націонал – Трудова Партія

Принцип лихварства

Принцип лихварства є наріжним каменем сьогоднішньої світової фінансової системи та відповіддю на всі питання системи кредитно-грошової. Принцип лихварства є важливою частиною найсерйознішої проблеми, що стоїть сьогодні перед людством. Цей принцип можна було б назвати “оком на вершині піраміди” незаконної влади, що панує в світі. Символом влади грошей є Вавилонська вежа; ті, хто працює над її спорудженням, не збираються відступати, доки вежа не захитається і каміння ї неї не впаде їм на голову. Крупним фінансистам це відомо, і вони відчайдушно намагаються врятувати самих себе і увічнити свою владу, перетворюючи свою фінансову іпостасть в глобальну політичну і військову.

Яке точне значення слова “лихварство”? Лихварство означає надання грошей в кредит з метою отримання прибутку; воно передбачає перетворення грошей із засобу обміну в свого роду товар, який можна купити і продати, як і будь-який інший. Між тим, потрібно провести чітку межу між грішми та іншими цінностями, виданими в кредит. Можна сказати, що ферма чи будинок, за які виплачується рента, були здані під заставу з метою отримання прибутку, але це щось зовсім відмінне від грошей як засобу обміну, виданих в кредит з метою отримання прибутку.

Чи можна стисло, у кількох словах, передати ту правду про лихварство, з якою повинні бути знайомі всі? Можна повторити те, про що говорилося в протягом багатьох століть, а саме, що лихварство споконвічно є злом, але неможливо передати кількома словами істотні ознаки, які допомагають з одного погляду розпізнати його страхітливу здатність творити зло. Брати гроші в кредит не завжди і не обов’язково невигідно для одержувача – окремі види позик навіть можуть бути дуже вигідними. Але ті, хто роблять лихварство своєю професією, набувають сукупних переваг перед тими, хто бере позику, а також перед усіма тими, хто працює і виробляє товари, відмовляючись брати на себе частку ризику боржника. Отже, перевага завжди на боці кредитора – як це буває, скажімо, з тим, хто керує тоталізаторів чи казино.

Соціальна шкода від сукупного переваги кредитора полягає в наступному: він ігнорує природний закон збагачення. Коли люди працюють і виробляють товар на благо всього суспільства, існує природна межа надлишків вартості, які можуть акумулюватися кредиторами. Відтак стає можливим існування банківських сімей, достатньо могутніх, щоб забезпечити заставне утримання майна в залежності від сплати боргу і таким чином регулювати продуктивні сили населення цілих країн, даючи кредити їх урядам. Гроші в таких масштабах служать тільки одній меті – задоволення ненаситної спраги до влади.

Будь-яка форма лихварства дозволяє одній людині скористатися нещастями або лихами іншого, щоб заволодіти його майном. Як же тоді можна пояснити ту обставину, що цей паразитичний принцип, який час від часу піддавали суворій критиці найвидатніші мислителі в історії людства, діяв протягом століть? З причин, дуже схожих з тими, що пояснюють наполегливість у використанні препаратів, що викликають наркотичну залежність, – тому що це вигідно для “дилера”, і тому, що це викликає ейфорію, хоч і короткотривалу у споживача цих препаратів.

Точно так, як поширення торгівлі опіуму в Китаї привело більшу частину населення до наркотичної залежності, лихварство призвело більшість людей в індустріально розвинених країнах в стан залежності від кредиту. Як металева стружка притягується до потужного магніту, точно так людей згуртовують змішані почуття, реальні або уявні, особистої вигоди, і вони виступають то як кредитори, то як отримувачі позики, то як оформлювачі угоди. Усі знають, що будь-яке раптовий відхід від звички, може викликати хворобливі симптоми ломки і у окремої особистості, і цілого народу, хворих на цей недуг. Це означає, що спасіння цілого народу вимагало б процесу “детоксикації”, проведення якого на рівні національної політики може бути небезпечним. Однак окрема особистість може зробити дуже багато для власного порятунку, і навряд є можливими якісь ефективні колективні дії, якщо ця особа з пробудженою свідомістю не вживатиме самостійних спроб, щоб захистити себе.

Зло, яке приховується в позиці, що видається з метою отримання прибутку, збільшується в сто разів за рахунок узаконеного обману і крадіжки в міру того, як з нічого створюється величезний капітал і вливається в економічну систему як кредит, що видається під відсотки. Інакше як ще пояснити появу великої кількості боргів, які так само співвідносяться з грошима в обігу і у вигляді депозитів у банку, як муха з слоном, боргів, які перетворюють банківську систему в величезну ракову пухлину, що розростається на тілі людства.

Доходи цієї шахрайської грошової системи так великі, що маса загалом невинних людей з благими намірами, активно залучені до кредитне шахрайство, може бути щедро винагороджена – серед них політики, банкіри, академіки і журналісти. Людина влаштована так, що дуже мало хто може встояти перед спокусою отримати явну особисту вигоду або в матеріальній формі, або в плані кар’єри. Зло це посилюється явно вираженим у європейців інстинктом до накопичення, який найбільш яскраво виявляється в сучасній манії скуповувати все, що трапиться під руку, яка ще міцніше прив’язує маси до системи позик. Миттєва ейфорія від збагачення робить їх абсолютно нездатними до тверезої оцінки відбувається.

Але яке ж думку з цього питання в економістів та фінансових експертів? Хіба вони не використовують всі досягнення і методи дослідження сучасної науки, намагаючись вирішити проблеми розподілу та обміну товарами, продуктами людської праці. Коротко можна відповісти так: сучасна економіка – це лженаука. Її надуманість виявляється в тому, що вона не намагається, як годиться, розробити свою термінологію, наприклад пояснити терміни “гроші” або “кредит”. Від економістів важко очікувати вирішення проблем, які вони навіть не можуть чітко сформулювати. Вони не в змозі навіть зібрати всю необхідну інформацію, тому що найбільш життєво важлива інформація навмисно вилучається. У авторів Священного Писання або інших моральних авторитетів, що засуджували лихварство, не було навіть малої частки тієї інформації, якою володіють сучасні економісти. Однак вони вирішували проблему лихварства, задовольняючись наявною інформацією, тому що у них не було недоліку в тих знаннях, які є ключем до вирішення цієї проблеми, а саме знання про саму людину і її моральну природу.

Таким чином, предмет наукової “неупередженості” та “безпристрасноті”, якими так хваляться економісти, виключаючи при цьому саму людини, її жагу до накопичення і влади, як і її нездатність встояти перед спокусою особистої вигоди, не тільки не дає позитивних результатів, але є контрпродуктивним , і таким, що примножує і зміцнює вади лихварства, замість того, щоб їх викривати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other