Українска Націонал – Трудова Партія

Крах економіки послуг

До недавнього часу швидкість виведення резервів центробанків провідних економічних держав світу носила плановий і керований характер. Однак, після того, як фінансова криза стала очевидною, процес став фактично некерованим, так як публічна його фаза неминуче буде супроводжуватися масовими звільненнями, згорянням заощаджень і пенсій по всьому світу. Незважаючи на те, що внески і пенсії застраховані, ніякі бізнес-плани і держбюджети не в змозі передбачити виплати страховок в масовому порядку. Отже, щоб компенсувати втрати громадян, центробанки будуть змушені запустити верстати, що, так чи інакше, призведе до знецінювання заощаджень і пенсій, і буде супроводжуватисьь при цьому гіперінфляцією.

В результаті, так званий «середній клас» може зникнути, а більша частина його капіталу – згоріти. У цій ситуації в країнах з доларовими резервами неминуче виникнуть певні внутрішньополітичні труднощі, які їм простіше за все буде вирішувати шляхом звинувачення США в роздуванні фінансового міхура і незабезпеченості долара. У міжнародних відносинах може виникнути ланцюгова реакція, загострення риторики і подальша ескалація кризи. Криза довіри буде мати тотальний характер – держави не будуть довіряти один одному, корпорації не будуть довіряти корпораціям, громадяни не будуть довіряти ні корпораціями, ні своєму урядові і т.д. Зростання безробіття, падіння ВВП, самогубства, кримінал, що супроводжують перший етап розвитку системної кризи, можуть призвести до дестабілізації режимів. Не можна виключити виникнення в колись благополучних країнах масових демонстрацій протесту і заворушень.

Раніше між центробанками обговорювався сценарій плавного виведення коштів центробанків з доларових активів, шляхом розподілу резерву по кошику валют. Але початки кризи довіри дозволяють припустити, що вивід далі піде прискореними темпами, зокрема для демонстрації своєму населенню вжитих заходів та результатів. Вивід резервів центробанків з доларових активів піде прискореними темпами, але піде не в інші валюти, а на реальні активи – золото, землю, виробництво тих товарів масового споживання, попит на які збережеться за будь-яких умовах. Зокрема, виробництво зброї – зірка, що сходить нової епохи. А що буде відбуватися всередині США та Європи? Чи зможе внутрішній ринок забезпечити зростання ВВП, яке покриє приплив капіталу?

Країни так званого “Золотого мільярда” розучилися виробляти реальні активи і цінності, корпорації на протязі останніх років виносили своє виробництво в Азію та Латинську Америку, замінивши реальну економіку “ново.”, тобто економікою послуг. Так, наприклад, 80% населення США працює у сфері послуг. Що таке послуги? Бренд-менеджмент, реклама, консалтинг, фінанси, медицина, IT. Це те, що є вкрай популярним у зростаючій стабільній економіці – особливо коли вона підживлюється дешевою робочою силою з Китаю, програмістами з Індії та, найголовніше, пірамідою боргів та дешевих кредитів. Але це, одночасно, і те, що згорить в першу чергу у кризовій ситуації, те на що будуть скорочуватися корпоративні і родинні бюджети першим пріоритетом. Бренд-менеджмент не потрібен тому, хто сидить без роботи, у кого відібрали будинок і кому нема чого їсти. Консалтинг не потрібен керівнику, який змушений скоротити 30% персоналу. Коли немає грошей на оплату страховки нікому не потрібні супердорогі медики і т.д. Фінансовий сектор послуг вже збанкрутував і є підстави вважати, що фінансовою частиною послуг крах не завершиться.

Точні темпи інфляції долара будуть залежати від того, яким чином уряд США буде вирішувати проблеми фінансового сектору. У випадку активного покриття банківських проблем з держбюджету, це буде гіперінфляція, схожа з німецькою 1923-го року, або СРСР 1990-91 рр. У випадку жорсткого бюджету – інфляція в 2009 році може скласти 100% -150%, якщо виходити з обсягу ВВП та державної заборгованості США. У Європі ті ж самі події будуть відбуватися у відсутності жорсткого центру, що зумовить уповільненість та неефективність керування у кризовій ситуації, можна очікувати децентралізацію Євросоюзу та поглиблення внутрішньоєвропейських протиріч. РФ коштів Стабфонду вистачить до середини 2009 року, після чого, за умови ймовірного збереження низьких цін на нафту на рівні 50-60 доларів, слід очікувати різкого скорочення імпорту. Далі відбувається “здача” ресурсовиробничої частини економіки іноземцям та подальше вимирання населення прискореними темпами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other