Українска Націонал – Трудова Партія

РУВС як мірило української демократії

У той час, коли навіть КПУ з коаліцією готує Україну до вступу в СОТ, численні експерти розмірковують чи здатна наша держава захистити вітчизняного виробника. Хоча до останніх я навіть з натяжкою не належу, все одно витрачаю щоденно кілька годин на обговорення тих речей, де моє слово не матиме жодної ваги. Звучить парадоксально, але саме марш на честь 64-річчя створення Дивізії військ Галичина зняв усі питання і показав, що «міліція з народом». Хоча ні… «з вітчизняним товаровиробником проти народу» та англійського брендового одягу, модного серед радикальної молоді.

Та в Україні ніколи не обходиться без парадоксу, щука і рак у якості «штампувальників» одноразового взуття та «людей у синьому» потягнули віз державної зовнішньої політики у розріз мріям Віктора Андрійовича. Тепер нам тісно житиметься в ЄС разом з підданими її Величності Королеви Єлизавети II.

Цікаво, де б я ночував після маршу, якби одягнув замість сорочки Gant, улюблений реглан Fred Perry?

Вшанування бійців Української Дивізії військ СС організатори з УНТП призначили на день її заснування – 28 квітня. Збиралися о 19.30 біля Історичного музею, бо парк ім. Т.Г. Шевченка, де планували зібратися раніше, заздалегiть “окупували” прихильники Наталі Вітренко.

Для висвітлення брутально розкрученого ліво-маразматиками скромного маршу я вирішив діяти не за канонами журналістики, а просто злитися з його учасниками. Звісно для кращого відчуття атмосфери, але ледь не потрапив «під роздачу».

Вочевидь прохання Голови секретаріату Президента Віктора Балоги «забезпечити громадський спокій під час проведення акції із вшанування» справило на МВС неабияке враження. Та як завжди трапляється, бійці правоохоронних органів зрозуміли геть не правильно і не посоромились рішучих, ба навіть радикальних кроків. У кращих традиціях постсовкової демократії завчасно прибувших на Велику Житомирську учасників оточили та «запакували», щоб невдовзі відвезти до Печерського райвідділку. Лише небагатьом вдалося вийти з оточення під виглядом спокійно гуляючих добропорядних громадян. Залишається лише дякувати, що міліціянти благородно не стали відбирати у затриманих телефони, тож бідолахи захоплено ділилися незабутніми враженнями від автобусної екскурсії Києвом.

Боротися за права негрів, справа безперечно невдячна. Що у 17-му році сприймалося владою як нормальне явище навіть без жодних письмових дозволів, є річчю забороненою за часів сучасної демократії. Коли правоохоронці затримали оперативно під’їхавших організаторів акції, не зважаючи на пред’явлені офіційні папери, я мимоволі згадав часи Тимчасового уряду, коли ми таки мали право вільних зібрань та забастовок. На жаль, від махновщини лишився лише подекуди 8-годинний робочий день та примарна свобода слова у далеких Сполучених Штатах.

Я постійно шкодую, що людство і досі не розвинулось далі телепортації молотка, адже у цей прекрасний весінній вечір не мав нагоди побачити як МВС вогнем і мечем, а точніше масовими затриманнями захищало громадський спокій по всій столиці. Важко уявити подив чи розгубленість молоді, яку масово саджали у «воронки» поруч з Ареною, на Софіївській, Михайлівській площах, в парку ім. Шевченка тощо. Варто подати до суду на власників численних бутіків Lacoste (бренду популярного серед англійських футбольних хуліганів), з вимогою попереджати, що носіння цього бренду є грубим адміністративним порушенням. Відтепер модні речи від Fred Perry, Lambretta та інших популярних серед європейських радикалів у країні, що прагне до ЄС заборонені.

Крім того, серед затриманих у той вечір опинилися 64 факели, які прирівняли до зброї масового ураження. І це зрозуміло, бо згідно Конституції України, факельна хода не передбачає використання факелів. Не будучи фаховим юристом не відкидаю й іншу версію, за якої данні дії правоохоронців зумовлені контрреволюціною змовою лівоналаштованих міністрів внутрішніх справ та аграрного сектору. Мовляв не можна нераціонально спалювати бензин у період посівної. Доказом цього слугує той факт, що бензин таки теж конфіскували. Щож, доброго тобі врожаю, Україно!

Я не міг би називатися чесним журналістом, якби справедливо не зазначив, що майже всіх нещасних «арештантів» невдовзі відпустили, зробивши фото на пам’ять та «відкатавши пальчики». Вчинок джентльменський, бо затримання напередодні вікенду, зазвичай закінчується перебування за гратами аж до початку трудового тижня, навіть якщо ти скоiв незначне порушення АК.

І напри кінець. Нечувано брутальні дії правоохоронців не зірвали проведення маршу. Вшанування відбулося. Навіть одразу і кількох місцях вцілілими учасниками акції.

P.S. Якраз під час написання статті мені повідомили, що на Майдані затримали группу молодиків, що несла передачу товаришам на вул. Прорізну. Їх сфотографували, зняли відбитки пальців та відпустили. Напевно, МВС скоро відкриє сайт знайомств?

Велеслав Бас, сигарний клуб ім. Адольфа Дасслера, спеціально для “Віча”

Від редакції: незабором читайте ексклюзивне інтерв’ю з організаторами.