Українска Націонал – Трудова Партія

Помаранчеве УНА пропонує всім „справжнім націоналістам” об‘єднатися.

Скупа чоловіча сльоза накопичилася  у моєму оці, коли оце я ознайомився з  цімома інформаційними рядками від УНІАН. Таки закортіло „справжнім націоналістам” вийти з лісу, вилізти зі схронів та встромити свої п‘яті крапки у зручні парламентські крісла. А що роблять, коли  нема чим зайнятися… Правильно!

„З оперативних джерел (певно, правоохоронним органам – Прим. ред.) стали відомі подробиці майбутнього об`єднання націоналістичних партій і рухів”, – пише “Коммерсантъ-Україна”.  

22 січня у Спілці письменників України пройшов Конгрес націоналістичних партій і рухів, на якому було ухвалено рішення про їх об`єднання в єдину структуру. Крім УНА-УНСО („помаранчевого”. – Прим. ред.), яка виступила головним ініціатором проведення конгресу, в ньому взяли участь Всеукраїнське об`єднання “Свобода”, “Тризуб ім. Степана Бандери”, “Українська партія”, “Національний альянс”, ОУН (р), ОУН (м), “Молодіжний націоналістичний конгрес” і “Патріот – захисник батьківщини”. Організації, що позиціонують себе як найбільш радикальні, – Українська націонал-трудова партія і “Патріот України” – не брали участь у переговорах. “Це дуже сумнівні організації, очевидно, проплачені тими, кому вигідно показати `звіряче обличчя українського націоналізму`, і вони не мають авторитету, щоби бути рівноправними учасниками об`єднання”, – пояснив їх відсутність глава київського відділення УНА-УНСО Ігор Мазур. (Хто такий? Звідки у „справжніх націоналістів” така поінформованість? Вони онуки Берії? Чи може праправнуки Лебідя? То, певно, чийсь кум. Майбутній лідер,  так би мовити.

Втім, нам, „націоналістам  несправжнім”, теж відомі деякі „товсті обставини”. Дивись матеріал:  „Юлія Тимошенко – наш Прем‘єр-міністр! Заява Організації „Патріот України”  на сайті unaunso.org. – Прим. ред.) 

Хоча принципової згоди в питанні об`єднання вже досягнуто (а це, як відомо, в середовищі українських „націоналістів” головне! – Прим. ред.), учасники переговорів поки не вирішили, який характер носитиме цей союз – координаційної ради, рішення якої носитимуть консультативний характер, або якогось правління, рішення якого будуть обов`язкові для виконання кожній з організацій. Видання відзначає, що злиття в єдину політичну партію сьогодні неможливе юридично (відомі інтриги кучмістів та сепаратистів. – Прим. ред.): закон “Про політичні партії в Україні” передбачає тільки один шлях створення нового політичного союзу на основі декількох, вже існуючих – юридичну ліквідацію і подальше створення нової партії.

Планується, що протягом місяця кожна з організацій підготує свої пропозиції щодо формату майбутньої організації, а також сформулює свої базові ідеологічні принципи (Ги-ги-ги! – Прим. ред.) і ставлення до основних внутрішньо- і зовнішньополітичних проблем України., “На початку буде дискусія, і якщо після неї з семи-восьми організацій залишиться чотири, це теж буде нормально”, – вважає Ігор Мазур. (Ну то це просто не Ігор, а якійсь батько українського  націоналізму! А хто дозволив? – Прим. ред.), За його словами, проблемних питань – таких як

·        ставлення до продажу землі,

·        вступ до НАТО,

·        статус української мови

– багато, проте увагу потрібно звертати в першу чергу на загальні цінності, а не на розбіжності.

“Тільки так патріотичні сили зможуть мати своїх представників у владі і впливати на хід подій. Бездіяльність демократичних сил (осьо-сьо воно справжнє обличчя „справжнього українського націоналізму”… – Прим. ред.),яка була в 90-х роках і є зараз, призводить до того, що Україна перетворюється на буферну зону між Росією і Білорусією з одного боку і НАТО – з іншою”, – заявив пан Мазур. (Ух! – Прим. ред.)

Він сподівається, що вже в наступних президентських виборах, в 2010 році, братиме участь єдиний кандидат від націоналістів.

Глава Всеукраїнського об`єднання “Свобода” Олег Тягнибок (Нарешті. – Прим. ред.) упевнений, що всі спірні моменти (Це він про що? – Прим. ред.) мають бути вирішені ще до злиття (Кого з ким? А як же „найсправжнісінькі націоналісти”? Кунаки? – Прим. ред.). “В першу чергу ми повинні звірити ідеологію (Ги-ги-ги! – Прим. ред.): чи однаково ми бачимо розвиток української держави, чи підтримуємо курс президента і так далі”, – сказав він. (Оце вже зрозуміліше. Йдеться не стільки про ідеологію, як про певну політичну та фінансову конкретику, за яку „справжніх націоналістів” перебудують  на „націоналістів помаранчевих”. Ще і ще раз дивись матеріал:  „Юлія Тимошенко – наш Прем‘єр-міністр! Заява Організації „Патріот України”  на сайті unaunso.org. Вчитуйся.)

Експерти (Безумовно! Куди ж без них? – Прим. ред.), перспективи майбутнього союзу оцінюють скептично. “Створенню впливової єдиної структури можуть завадити амбіції лідерів, які у націоналістів не менші, ніж у демократів, лібералів і прихильників великоруської ідеї, – пояснив керівник наукових програм Інституту відкритої політики Максим Стріха.– А координаційні ради, як показує історія, довго не існують – досить пригадати історію конгресу націонал-демократичних сил в 1992 році або `Української правиці` в 1999-му”. На думку пана Стріхи, навіть якщо на наступних президентських виборах націоналістам вдасться висунути єдиного кандидата, він навряд чи зможе набрати більше 1% голосів. “Згідно з соціологічними дослідженнями, у нас стійких прихильників націоналізму близько 3%, але на виборах вони вважають за краще віддавати голоси прохідним партіям, таким як БЮТ або `Наша Україна`”, – сказав експерт.

Обговорити формат майбутньої організації націоналісти планують 23 лютого в Сєвєродонецьку. Цікаво, що саме на цей день там запланований з`їзд депутатів усіх рівнів Партії регіонів. “Це не буде провокація або силова акція з нашого боку, – пообіцяв Ігор Мазур.– Навпаки, ми плануємо запросити на з`їзд делегатів від патріотичних організацій зі східних регіонів, щоб показати, що націоналісти – це не західні окупанти, а люди з різних областей України, які бачать майбутнє нашої країни інакше, ніж `регіонали`”.. Ги-ги-ги!