Українска Націонал – Трудова Партія

Нацики

Туристичні довідники про Київ та Україну стверджують, що ця частина світу дуже гостинна та мальовнича. Тут чимало пам’яток архітектури, а місцевий люд пишається своїм славним козацьким минулим. У всякому разі так пишуть в туристичних довідниках. Але останнім часом з’являються й інші поради для мандрівників. Ті ж веб-сторінки посольства Сполучених Штатів та Франції застерігають туристів бути пильними під час відвідин України. Чому?

«Нацики»

2 роки тОму посольство Сполучених Штатів вперше стало попереджати американців бути готовими до расистських нападів в Україні. Ось декілька речень з посольського веб-сайту.

Особи з африканським або азійським корінням можуть зазнавати різних типів нападів. Людей можуть перестріти на вулиці як цивільні громадяни,так і представники міліції…В усіх таких вИпадках єдина мета нападників – завдати фізичних травм іноземцям.

Схожа інформація на веб-сторінці французького посольства. Серед консульських порад для тих, хто планує відвідати Київ, теж йдеться про небезпеку расистських вилазок. Дипломати вказують і на типові місця нападів – Хрещатик, підземка Майдану Незалежності, київські парки.

«Останнім часом в Україні помітно зросла кількість вИпадків переслідування іноземних громадян…Прояви агресії, які однозначно є ознаками расизму – це справа рук бандитських угруповань «скінхедів». Злісні безчинства вони чинять здебільшого в центрі Києва. Зважаючи на це, Посольство рекомендує уникати поодиноких нічних прогулянок Хрещатиком, підземними переходами Майдану Незалежності, київськими парками і скверами».

До переліку небезпечних місць дипломатам варто додати також перехід під площею Льва Толстого, а також район Контрактової площі. «Перший відділ» сам розшукав сіячів расизму та ксенофобії. Ми спробували зрозуміти «Що?», а головне «Хто?» розкидає зерна ненависті проти громадян з ніби-то не такою формою черепа та не таким кольором шкіри? Чи не зароджується в хаосі української корупції та безідейності новий Франкенштейн? Той монстр, що за декілька років може стати потужною силою. Те, як швидко ідеї нацизму знаходять послідовників, демонструє сусідня Росія. За інформацією правозахисного центру «Сова» в Росії за минулий рік з расистських мотивів вбито 54 людини. 520 осіб булО покалічено. Стенд-ап.

Ось фашистська інтернет-сторінка «Формат-18». Її хостинг в Сполучених Штатах, але автори – росіяни. Вся інформація теж розрахована на російськомовну аудиторію. В цій електронній павутині – типова технологія нападів на інородців. Гурт нациків шукає поодиноких жертв, а потім демонструє свою расову зверхність. Відео знімають, як правило, на мобільний телефон.

Кадри кліпу на музику «Крилатиє качєлі».

Те, що нацистська зараза знаходить все більше послідовників і в Україні – довів минулий рік Собаки. Тільки в Києві вбили 3 іноземних студентів. І це за офіційною статистикою. За неофіційними ж повідомленнями – минулого року загинули близько 10 вихідців з Азії та Африки.
29 грудня ми завітали до гуртожитку номер 1 Національного авіаційного університету. Тут мешкають студенти-іноземці. Причина нашого візиту – дуже сумна. 28 грудня ці хлопці втратили свого колегу з Гамбії. Військовий льотчик, студент 3-го курсу 34-и річний Ламмін Жаржу планував вивчитись на спеціаліста наземної служби управління польотами. Натомість, серед білого дня кремезного чорношкірого хлопця порізали невідомі підлітки. У жертви нічого не забрали. Хлопець дуже довго чекав на швидку допомогу і помер на руках у друзів. Поруч біля гуртожитку – студентська поліклініка, але близько 4-ї години дня лікарів на робочому місці не виявилось.

С 0081 Ашур
45-36 Ми приїхали сюди. Ми платимо за навчання. Але що робить ця країна для нас. Вбиває як собак. (говорить англійською). Как собака умер человек здесь извините меня. 45-53

Ламмі Саньян та Жамме Матар – однокурсники та співвітчизники загиблого. Вони розповілИ, що в їхнього друга залишилось двоє дітей та дружина. За словами хлопців Ламмін Жаржу був лідером в компанії.

С 0081 Ламмі Саньян.
00:22:59 Перед этим мы убирали с ним. Стирали вещи, пошутили , что мы хотим здесь только бакалавра защитится, а потом поехать домой. Некоторые говорили, что нет мы остаемся еще защищать магистратура. Он говорит, что если не хотите еще куда-то поехать, то будем еще дальше сдесь учится.00:23:24

Жамме Матар
39-59 Коли мене запитували де ти хочеш навчатись – я казав в Україні. Але зараз тут для мене пекло, пекло. Як тільки я назбираю на квиток – я повернусь додому. 40:09 40-49 15 років я жив з цим хлопцем. 15 класних років. 53:11

Головна і вже єдина версія – студента вбили з хуліганських мотивів. Міліція передала справу до прокуратури Солом’янського району Києва. Там теж переконані, що хулігани не були расистами. Особисто ми в цьому не впевнені. Майбутні авіаінженери розповіли нам про свої дивні взаємини з правоохоронцями.

С 0081 Ламмі Саньян
00:26:20 «Я даже им очень много раз говорил – а что вы не знаете, что нам здесь опасно?! Вы не слышали, что нас сдесь всегда бьют?!».26:27 27:02«Иногда мы даже покажем, что у нас есть паспорт, студенческий. Им еще не хватает. Говорят может надо еще проверить, может у вас кокаин есть».27:14

Жамме Матар.
«38-23 Давай деньги, давай мобилка. 38-31 в моїй країні якщо поліція зупинить іноземця, поліцейський буде неправий. Тут тебе зупинять місцеві бандити, а міліція каже – что такое, что такое. Місцеві не бояться міліцію».38:52

Історій про бездіяльність міліціонерів іноземні студенти мають чимало. Так само в нашій розмові студенти постійно нарікали на бездіяльність ректора Національного Авіаційного Університету Віталія Бабака. Нам так і сказали, ректора, мовляв, не цікавить наша безпека, а тільки наші гроші. А гроші іноземці платять не маленькі – приблизно 4 тисячі доларів на рік. Весь курс навчання дорівнює ціні непоганої іномарки. Де ще університет може чесно заробити такі кошти?

Стенд-ап.
Здавалось би вуз має молитися на своїх іноземних студентів, натомість вони мешкають наче в гетто. Для іноземців найнебезпечніший маршрут – це шлях з гуртожитку до сусіднього супермаркету. Ввечері хлопці з Азії чи Африки не ходять поодинці за покупками. Часто на виході з магазину студентів грабує або місцева шпана, або та ж міліція.

Жамме Матар.
36-12 «Українці чатують біля магазину і забирають покупки з супермаркету. 42-00 2 года я не был на Крещатике. Я боюся. Я не заключенный” 42-26

У Кримінальному кодексі України є 161 стаття, яка передбачає покарання за расову чи національну дискримінацію. Максимальний термін – до 5 років в’язниці. Але на практиці закон не діє, бо в суді нібито важко довести образу людини на расовому грунті. Тільки одного разу, минулого жовтня в Києві слідство стверджувало, що вбивство громадянина Нігерії скоїли расисти.

0250 Макс Буткевич, активіст «Міжнародної аміністії»
2:05 Якщо вести ці справи по мотивам расової ворожнечі – це відкриває цілий новий фронт робіт для міліції. Їй довдеться визнати, що в нас існує проблема систематичних нападів за расистськими мотивами. Треба якось цю проблему долати, Це величезний новий стос справ. Те саме ми мали власне в Росії, протягом кількох років, коли міліція кваліфікувала всі напади за статтями хуліганство. Навіть найбільш кричущі очевидні расистські напади. Просто замовчуючи проблему, в результаті проблема виросла до тих масштабів, коли зараз її надзвичайно важко здолати. 2:45

Отже, хто вони нові нацисти? Це передусім схінхеди правого спрямування. Культура бритоголових з’явилась в 60-і роки минулого століття в Британії. Девізом тодішніх скінів був «Борися за свій клас, а не за расу!». Нацистські ідеї проникли у скінхедство тільки на рубежі 80-х. В Україні більшість скінхедів завірусовані нацизмом і тільки бунтарська меншість є прихильниками анархізму, комунізму та антирасизму. Ми зустрілись з типовим українським скіном, який не приховує своєї нелюбові до мігрантів. На розмову парубок погодився за обіцянки не світити його обличчя.

С 0081 Артем, скінхед
00:02:28 Моя ідеологія це є білий расизм, тобто научно вже вже доказано, що біла людина вона є найвищим творенням природиі це навіть ми бачимо з біології, з науки. 00:12:30 Як вбивають українця – ніхто нічого не каже. А таких випадків набагато більше. Ніхто про це нічого не знає. А коли це навпаки, от це роздувається до міжнародних скандалів.00:12:54
Свастику ви носите?
00:08:24 Свастику да. Це мій оберіг . використовую. Тому що це якби історичний символ наш рідний. Чому б його не використовувати? Якщо ви вважаєте. Що це суто германський символ, це помилково. 08:41

В Україні правих скінхедів вже кілька тисяч. Цих хлопців завжди можна побачити на акціях, які влаштовують УНСО, об’єднання «Свобода» і Українська Націонал-Трудова Партія. До речі, УНТП міністерством юстиції не зареєстрована. Але це не заважає її лідерам брати участь в політичних акціях . І міліція їх охороняє.

С 0015 Євген , УНТП
07.28. Ми виступаємо взагалі проти масової міграції чужинців в Україну, незалежно від того, легальні вони чи нелегальні, тому що ми дотримуємось принципу «Україна для українців», і не лише тому, що нам так захотілось, тому що ми важаємо націоналізм, як головний принцип «країна для коріної нації» – звичайним здоровим гглуздом.

З наших спостережень, саме УНТП скінхеди-нацисти вважають своїм політичним дахом. Щоб це зрозуміти, варто зайти на уентепівську інтернет – сторінку. Під прапорами УНТП скіни завжди беруть участь в акціях проти мігрантів. Минулого року найгучніші походи відбувались на вулицях Києва та Харкова. Міліція та СБУ взяли мітингувальників на олівчик, а точніше зняли на відео, і не більше.

Артем , скінхед
А як ви стаивтесь до Гітлера ?
00:08:52 не скажу, що погано. Не скажу, що добре. Так нейтрально. Час з 33 по 39 рок показує нам його вплив на Німеччину. І показує то, чого достіг і потім після цього за 6 років збудував країну і міг воювати ще 6 років.Тобто , нам як модель країни. Те що він зробив в своїй країні – це найліпша модель того, над чим ми задумались для України.09:36 суто націоналістичне государство.
0015 Євген, УНТП ( Укр. націонал-трудова партія )
12:54 От, якщо ще казати з приводу методів: справа в тім, що значна частина тих методів, які приписують тій фігурі, яку ви означили – це є, по-перше, вигадкою, в дуже великій мірі, а то, що не є вигадкою, то є вимушені справи для досягнення добра своєму народу та його виживання в цьому світі.13:11

21 січня скіни в компанії футбольних фанатів відмарширували в Києві вулицею Михайла Грушевського. Спочатку натовп зібрався на метро «Арсенальна», а потім рушив до стадіону «Динамо». Щоб йти було веселіше прихильники білої влади попередньо заправились пивом.

0196 27:28 «White power. На». 27:34.

Правоохоронцям знову не було до чого придертись, адже акцію проводили нібито на захист українського футболу. Від кого? Від легіонерів та міліції. Особливо емоційно футбольні хулігани вимагали дозволу на використання піротехніки. Але насправді вожді переслідували іншу мету – продемонструвати свою силу та сприяти згуртуванню бійцівських лав. Завдання зрозуміле – українській олігархії бойовики завжди знадобляться. Особливо перед новими виборами. Це зараз парубки та дівчата весело скандують «Біла, біла Україна». Але, можливо, вже незабаром, цій компанії доведеться стати чорноробами в чужих політичних проектах. Найбільше грошей, як завжди, зароблять вожді.

0015 Євген, УНТП
19:45 «І негри , і цигани мають оселятись на своїй історичній батьківщині, ось, а в Україні, ми вважаємо, що їм нема, чого робити. 19:53 20:07 «Ті самі скінхеди, по суті, є імунітетом, імунітетом народу проти тієї зарази, яка в нього потрапила. Це так звані санітари суспільства. Якщо держава мусить в цілком законному порядку депортувати цього емігранта на його історичу бітьківщину, чи ту державу, громадянином якої він є, звідки він приїхав, але вона цього не робить, то молода людина, яка бачить це неподобство, вона вже змінює ситуацію незаконним шляхом».00:20:40 а воно мусить вирішуватися якось законним шляхом
Через паузу скін показує «хайль» в камеру.
Особисто мені цікаво було б побачити реакцію на цю «сміливу» компанію в нью-йоркському Гарлемі, або столиці Кенії – Найробі. Цим хлопцям варто було б провести свій марш в Москві, де українські заробітчани далеко не трипільці та не арії, а звичайнісінькі безправні «негри».
Водночас, та ж Росія подає приклад того, як через політичних ультрас можна втручатись у внутрішні справи іншої країни. 2 роки тому соратники Олександра Дугіна створили Євразійський союз молоді. Його мета – боротьба зі Сполученими Штатами та відновлення імперії. В Україні вже є кілька загонів геополітичних опричників, які в першу чергу намагаються вимести помаранчеву заразу.

Кліп 1. 43 сек «Евразийский Союз Молодежи – это континентальная организация, задачей которой является объединение всего пост-советского пространства в единую мощную континентальную империю» 56 сек.

Якщо послухати активістів Євразійського Союзу Молоді, то складається враження, що їхня організація нагадує маркетингову мережу з продажу «Гербалайфу». Тільки замість «Гербалайфу» нам рекламують розумовий конфлікт між правою півкулею та лівою.

С 0210 Леонід Савін, Євразійський союз молоді в Україні
00:03:50 «Ми існуємо як сєтєвая організація – я не знаю як по українськи. Ми маємо філіали майже в усіх регіонах України, а також Євразійський союз молоді має філіали у інших країнах, наприклад, в США, Германії, і в інших країнах Западної Європи».

В Україні хлопців з ЄСМ завжди можна знайти на антинатовських акціях. 4 листопада минулого року в Києві поблизу Бессарабського ринку євразійці навіть спробували провести свій марш, але акцію заблокувала міліція. Чужих патріотів нам не потрібно. Як і скінхеди, євразійці теж вважають – чим більше гучних акцій, тим краща реклама.

С 0210 Леонід Савін, Євразійський союз молоді в Україні
00:08:41 ну найбільші акції це були влітку , це акції проти присутності НАТО та проведення спільних маневрів , це було в Ніколаєву та Феодосії.08:51 00:10:26 в 2005 році ми проводили декілька акцій у Києві – це ми штурмували Кабінет міністрів, когда Юлія Тимошенко була прем»єр-міністром та штурмували секретаріат президента, разом з Братством.00:10:41 А чим вони вам не догодили?
00:10:46 По-перше ми мали заявити про себе. По-друге нам не сподобався проамериканський курс, який обрав Віктор Ющенко, як домінанту своєї політики міжнародної . 11:02

Отже, на словах і для скінхедів-нацистів, і для прокремлівських євразійців – чинна влада є чужою. Але насправді, без українських політиків, а особливо без мовчазної симпатії суспільства – подібні угрупОвання не існували б. І складається враження, що де-хто свідомо направляє агресивну енергію проти іноземців, або проти ніби-то кровожерливого блоку НАТО. Аби агресивна молодь не йшла в підпілля і не тероризувала владу.
Відбивка
Отже, наразі проти нацистського лому – в Україні мало прийомів. Один з них, це угруповання молоді, яка називає себе антифа. «Першому відділу» свої ідеї хлопці пояснять теж із закритим обличчям. Бо цілком ризикують життям, коли стикаються зі скінхедами-нациками.

С 0196 Антифа № 1
01:19 Втягивает молодежь просто в крыминал. Заставляет их заниматься вещами абсолютно молодежи ненужными, придумывать какие-то проблемы, из-за чего молодежь просто страдает и попадает в тюрьмы. Бухает, пользы своей родине по сути они не приносят кроме того, что они кого-то бьют, там иностранцев или представителей какой-то субкультуры.
01:44 С 0196 Антифа № 2
00:02:13 По большому счету, что значит стали антифашистами? Многие люди внутри по своим убеждениям есть антифашистами, многим не нравится фашизм, люди боятся просто что-то делать, как-то действовать. Просто мы не боимся, мы действуем.02:26

На думку антифа правоохоронці симпатизують правим і закривають очі на злочини расистів. Головна теза антифа – добро має бути з кулаками. Ці хлопці нападають на націонал-соціалістів. Їх антифа називає бонхедами, тобто тупоголовими.
С 0196 Антифа №3
00:03:12 Они считают, что они лучше и поэтому они имеют право силой кого-то подавить. Мы им хотим показать своей ответной силой, что этого не будет . Что то, что они делают безнаказанно никогда не пройдет. И то насилие, когда они убивают людей, когда они калечат, когда они атакуют или унижают, когда они рисуют свастики, кельтские кресты, когда они пишут расистские нацистские лозунги на стенах, что это все не пройдет.00:03:33
С 0196 Антифа № 2
07:23 Они наверно пытаются представить это, неонацистов как какую-то кучку маргиналов, никому не нужную, какие-то замшелые ребята, но эти замшелые ребята давго ходят с ножами и нападают на людей. Они убивают людей. Об этом знаем мы, об этом знают они. Они этого, в принципе, не скрывают. Но об этом открыто никто не признается. Нам любят все время говорить, что мы как бы страна победившая фашизм и у нас невозможно возрождение этого дела».07:46

І дійсно і політики, і правоохоронці не люблять говорити на тему расизму. Наприклад, вбивство в Києві громадянина Нігерії розкрито вже кілька місяців тОму, але справу чомусь і досі не направили до суду. Не хотілось би вірити в те, що з затриманими просто торгуються щодо обрання розумної міри покарання. Не все зрозуміло і з міліцією. На словах «Перший відділ» запевнили – ситуація під контролем, своїх скінів ми знаємо.

С 0210 Володимир Поліщук , ЦГЗ УМВС
00:29:54 Є відповідні оперативні напрацювання, є списки людей, які симпатизують якимсь радикальним течіям. Один день вони симпатизують скінхедам, іншого дня їх можна побачити під час проведення якихось футбольних матчів, то єсть велика кількість з них це молоді люди, які ще не визначились в своїх симпатіях і іноді саме такі люди потрапляють під вплив або політиків або організаторів, радикально налаштованих.30:26

Нагляд за радикалами з боку міліції та Служби безпеки є малоефективним. Оскільки скінам фактично дають зрозуміти – ми вас не зачепимо доти, доки ви когось не вб’єте. Така позиція влади скінів цілком влаштовує. Ви робите вигляд, що з нами боретесь, ми робимо вигляд, що чинимо вам опір. А насправді з кожним місяцем лави націонал-соціалістів зростають. І цілком можливо, що вже незабаром ми побачимо когось із міцних лисих парубків у парламенті.

С 0196 Антифа №1
00:11:37 «А власти в принципе довольно выгодно сохранять довольно таки правую идеологию». 11:41 11:46«Потому что в случае, вот в нашей ситуации в Украине с тяжелой экономической ситуацией у нас бы появилась радикальная молодежь более каких-то левых настроений и они атаковали бы ,например, ну меров там, депутатов и прочих людей, которые конкретно ответственны за наше благосостояние, за благосостояние наших родителей, не каких-то там мифических жидо-масонов, а реальных людей».12:08

Свого часу Адольф Гітлер назвав слов’ян масою рабів, які потребують господаря. Фюрер стверджував: «Ми знайдемо серед них людський матеріал, який тільки оброблятиме землю…Ми будемо постачати українців шаликами, скляним намистом та всім тим, що подобається народам колоній».

Стенд-ап.
Попри перемогу над Гітлером, Україна дуже нагадує колонію, де мільйони громадян шукають кращої долі за кордоном, а тисячі патякають про вищість білої раси. У досі спокійній Україні нацизм таки піднімає голову. І влада як завжди бездіяльна. Вірогідно, молодіжну агресію свідомо направляють в потрібне русло. Бо якщо в усіх українських бідах картати вихідців з Африки, Азії чи тих же євреїв, то й серцю спокійніше. Не звинувачувати ж самих себе в слабкості, продажності, тупості та лінощах.