Українска Націонал – Трудова Партія

Наркотики і глобалізація

Згідно з останніми даними ООН, близько 200 мільйонів осіб або 5% усього населення світу у віці від 15 до 64 років вживають наркотики хоча б раз на рік. Директор Управління ООН з наркотиків і злочинності Антоніо Марія Коста назвав наркоторгівлю чудовиськом з обігом коштів, що перевищує 300 мільярдів доларів, тобто більше, ніж у економік більшості країн світу. При цьому кількість споживачів наркотиків зросла за останній рік на 8% – в основному через зростання популярності марихуани. “Марихуана, як я вважаю, – найбільша проблема, що стоїть перед нами, – сказав Коста. – Не тому, що вона – вбивця, а тому, що підштовхує людей до вживання більш сильнодіючих наркотиків” .

Згідно з його доповіді, марихуану споживає близько 160 мільйонів чоловік. Споживання кокаїну падає в Північній Америці, але зростає в Європі. За оцінками ООН, у світі налічується 14 мільйонів осіб, що вживають кокаїн, з них дві третини – на американському континенті. Близько 16 мільйонів вживають опіати, в тому числі 10,5 мільйони – героїн.

Річний обіг наркоторгівлі становить приблизно 8% всієї міжнародної торгівлі. Наркобізнес дає до 70% доходів кримінальних організацій, а чистий прибуток “верхівки” наркобаронів наближається до 1 трлн. доларів на рік. Тільки в колишніх радянських республіках прибуток від незаконного обігу наркотичних і психотропних речовин перевищує 1,5 млрд. доларів. Щороку тільки на території колишнього СРСР реалізується врожай коноплі з 1 млн. гектарів. При цьому “конопляна” наркоманія поступово відходить на другий план, фахівці стверджують, що “колонізація” наркотиками будь-якого регіону завжди відбувається за стандартною схемою: від більш “легких” видів – до більш “важких”. Від зілля рослинного походження – до хімічних та синтетичних препаратів. На зміну наркотикам з коноплі (марихуана, гашиш) і маку (макова соломка, опіум-сирець) приходять героїн, кокаїн, крек, ЛСД, амфетаміни, метафаміни і барбітурати.

Як видно, наркотики успішно завойовують все новіші позиції, незважаючи на зусилля спецслужб усіх країн і континентів, різноманітні громадські акції проти наркоманії та тривожні доповіді фахівців ООН. Може виникнути відчуття, що ми маємо справу з розгулом деякої стихійної сили, протистояти якій не в змозі ніхто. Однак, астрономічні цифри прибутків від торгівлі наркотиками говорять про те, що ні про яку стихії тут говорити не доводиться.

Періодичні операції з “остаточного розгрому” латиноамериканських наркобаронів чомусь ніяк не можуть покласти край кокаїновому бізнесу. Американська окупація Афганістану, здавалося б, ускладнить вирощування опійного маку та транспортування героїну через таджицький кордон, але замість цього, навпаки, викликала значне пожвавлення виробництва і експорту наркотиків. В цей же час незліченні фонди, створені чи то для боротьби з наркоманією, чи то для турботи про наркоманів, продовжують свою бурхливу діяльність по всьому світу. Поширюються буклети та плакати, проводяться концерти “Рок проти наркотиків” і так далі. Але під цим “гуманістичним” соусом у масову свідомість впроваджується думка про те, що де “само по собі посилення заходів мало що дає”. З посиланнями на якусь “світову практику” говориться про те, що “легалізація окремих видів “легких” наркотиків створює свої проблеми, але дозволяє поставити під контроль наркопотоки.

Очевидно, що сьогодні наркоторгівля, з усією дбайливо нарощеною на неї наркотичною субкультурою – це важлива складова процесу антихристиянської та антибілої глобалізації, її підпілля. На верхньому поверсі – акції з висвітленням через телебачення та інтернет, “права людини”, респектабельні благодійні фонди та стурбовані доповіді експертів ООН, на нижньому – розростання опіумних плантації в Афганістані, нові трансконтинентальні наркотраси і мільйони викреслених з нормального життя людей.

Святослав Василенко, Аналітична служба УНТП