Українска Націонал – Трудова Партія

Мінпаливенерго заявляє про провокацію біля представництва АТ «Укртатнафта»

Мінпаливенерго  закликало АТ НК «Татнефть» негайно припинити провокативні дії, направлені на дестабілізацію ситуації навколо АТ «Укртатнафти».

Як повідомили УНІАН в управлінні по зв`язках з громадськістю НАК “Нафтогаз України”, сьогодні прихильники  ультранаціоналістичних  профашистських сил  громадської  організації  «Всеукраїнський  Народний  Рух» (назва якої близько до назви широко відомої української політичної партії) і «Українською  Націонал-трудової Партії» провели мітинг біля представництва АТ «Укртатнафта» в м. Києві.

Представництво  пікетувало  близько 20 студентів  технікумів  і  київських ВНЗ.  Учасники акції, що представилися «націоналістами», розмовляли виключно по-російськи.

Пікетники  тримали  плакати  і викрикували образливі заяви в адресу Президента  Росії  В.Путіна,  першого  віце-прем`єра  Кабінету  Міністрів України  Н.Азарова  і голови  Фонду  державного  майна  України В.Семенюк. Конкретних вимог пікетники не висували.

У повідомленні наголошується, що напередодні  сьогоднішнього  пікету  Міністерство  палива  України заявило, що дана  акція  є провокацією, організованою татарстанською стороною.

«Реальною  метою  заходу,  ймовірно,  стане  ультранаціоналістична провокація,  покликана викликати передбачену реакцію в російському суспільстві і  політикумі,  дестабілізувати  ситуацію  навколо  АТ  «Укртатнафта»  і в українсько-російських  відносинах  в цілому»,  – наголошується  в  заяві Мінпаленерго України.

Мінпаленерго  також призвало АТ НК «Татнефть» і менеджмент АТ «Укртатнафта» рішуче  відмежуватися  від  акції  та  інших  інформаційних провокацій,  які  підривають  дух співпраці і партнерства України і Росії  в  паливно-енергетичному  комплексі  в цілому,  і  в  питаннях корпоративного управління АТ «Укртатнафта» зокрема.

Мінпаленерго  України  також  закликає  татарстанських  акціонерів  взяти участь  в  зборах  акціонерів АТ «Укртатнафта» і у встановленому законом порядку вирішити корпоративний конфлікт на підприємстві.

Як  повідомила  прес-служба  Мінпаленерго, інформація про провокацію передана компетентним органам України.

***Українська Націонал-трудова партія брала участь в передвиборній агітації Блоку Наталії Вітренко в 2006 році.

Довідка УНІАН. ЗАТ «Укртатнафта» створене в 1994 році відповідно до указів Президентів України і Татарстану на базі Кременчуцького НПЗ. Проектна потужність підприємства становить 18,6 млн. тонн переробки нафти за рік.

У 2006 році «Укртатнафта» скоротила чистий прибуток на 82,57%, або на 96,788 млн. грн., порівняно з 2005 роком, до 20,432 млн. грн.

У 2006 році «Укртатнафта» збільшила переробку нафти на 5,3%, порівняно з 2005 роком, до 6,311 млн. тонн.

43,054% акцій «Укртатнафти» належать державі і передані до статутного фонду НАК «Нафтогаз України», 28% – Міністерству майна і земельних ресурсів Татарстану (у жовтні 2006 року передані в управління ВАТ “Татнефть”), 8,6% – компанії «Татнефть» (Татарстан), 8,336% – компанії AmRuz Traiding AG (Швейцарія), котра, в свою чергу, контролюється «Татнефтью». SeaGroup International plc. володіє 9,96% акцій «Укртатнафти». 1,2% володіє ТОВ «Корсан», афільоване з групою «Приват».