Українска Націонал – Трудова Партія

Життєвий простір

Боротьба за життєвий простір властива як представникам тваринного світу, так і людській спільноті. Загалом це місце для життя, але життєвий простір можна звести і до грошового еквіваленту, хоч це буде і не зовсім коректно. Це не гроші. Це території, ресурси, потреби та засоби їх задовільнення. Гроші, так само як і службове або суспільне становище – це лише деякі із засобів. З них головними є зв’язки в суспільстві. Головні зв’язки – сімейно-родові. За часів родо-племінного устрою племена вели боротьбу за життєвий простір. Головним тут було – зайняти територію або, узагальнюючи – одну з “ніш”. У сучасному світі зайняти місце – теж значить зайняти нішу, теперішній сенс якої – гроші і влада. І те, й інше дає можливість більше споживати.

Інстинкт володіння територією (ареалом), безумовно, існує. Кіт, що годується у дворі підприємства, вважає цю територію своєю і кидається в бійку зі всіма конкурентами. Абсолютно не видресирувані собаки не лише охороняють територію, розпізнають своїх і чужих, але й діють на навколишній території, у якості “превентивних заходів” обгавкуючи тих, хто, на їх думку, може на територію, що охороняється, вдертися. Якщо в нації пропадає такий інстинкт, а це може трапитися в результаті територіального розпилювання або інших подібних явищ, то потрібно казати про кризу нації і відповідно про кризу її життєвої цінності.

Місця під сонцем вистачить далеко не всім. Теорія “золотого мільярду” доводить, що ресурсів Землі вистачить для підтримання досягнутого Заходом рівня життя лише для мільярда чоловік. Можна запропонувати теорії “двох срібних мільярдів” і “трьох бронзових” – але на всіх ресурсів все одно не вистачить.

Німецький вчений фон Хольст проводив досліди над білками в замкненому просторі. До певного часу його піддослідні жили мирно, але “зростання населення” породжувало кризу життєвонеобхідних ресурсів і в абсолютно мирних істот починався психоз, що супроводжувався порушеннями функцій нервової та інших систем. Організація в зграї, дикі бійні до останньої краплі крові, пожирання спочатку потомства, а потім самців самками, катастрофічні втрати – і нарешті при падінні чисельності нижче за норму – повернення тих, що вижили до нормального життя.

За великим рахунком у людей завжди відбувалося і відбувається те ж саме, просто з метою запобігти серйозним втратам морального плану останнім часом все це камуфлюється. Одна держава спочатку грабує іншу на мільярди, а потім посилає гуманітарну допомогу на пару мільйонів. Але є межа життєвого простору. І скільки не крути, все почнеться спочатку.

Оперуючи теорією життєвого простору, можна без зусиль і зайвих суперечок сформулювати ключові терміни політології, що нині є предметом всіляких спекуляцій. Наприклад: революція – акт масового перерозподілу життєвого простору; переворот – той самий акт, здійснений у вузькому колі привілейованих осіб. Привілей – патент якої-небудь особи на певну частку життєвого простору; окупація – привласнення значної частини життєвого простору іноземцями. З одного боку, з цією теорією можна нескінченно довго сперечатись, але з іншого – це єдино можливий знаменник, що позбавляє нас нескінченних суперечок.

Українцю вона може видатися вкрай механістичною, бездушною і жорсткою. Але не можна грішити супроти істини – так, вона така, вона ближче до біології, ніж до антропології, вона переводить соціологію і політологію зі штибу гуманітарних наук у розряд природних, але тільки в її системі координат жоден народ не буде обдурений і не втратить хай низько-біологічного, але свого життєвого простору.

Щоб будувати, потрібно мати те, на чому будемо будувати. Будь-які місії і призначення народу так і залишаться на папері, якщо під ними не буде міцного, єдино надійного в цьому світі фундаменту – життєвого простору.

Підготував: Мстислав, УНТП-Запоріжжя