Меню
Головна
Новини
Статті
Акції
Фото
Відео
ЗМІ про нас

Організація
Пропаганда
Програма
Ідеологія
Символіка
Бібліотека

RSS
Посилання
Контакти
 Пошук
 
 Контакти
e-mail:

WWW:
untp.org.ua

тел.: +380977212521

 Наша кнопка Партнери


 Реклама
СМЕРЕКА

 Лічильники

 Комерційна реклама
Статті
16.01.2009 Пірати ХХІ сторіччя
В кінці минулого року злиденна африканська країна Сомалі привернула небувалу увагу всього світу. Причина загальновідома - невловимі пірати Сомалі продовжують свої напади на судна різних держав. За даними ООН у 2008 року пірати Сомалі захопили більше 60 суден і більш ніж 600 чоловік-членів екіпажів. Питається чому з усіх можливих способів боротьби з піратами був вибраний саме цей - знищення піратів при спробі захоплення мирного судна, що більш схоже на лікування зубного болю аспірином: ефект спочатку є, але кінцевий результат невтішний.

Докладніше...

 
15.12.2008 Прабатьківщина мов
Кількість мов, якими розмовляє сучасне людство, дуже велика. Їх налічується від 5 до 6 тисяч. Як же виникла на земній кулі така величезна кількість мов? Чи мають вони спільні корені, з’явившись в результаті ланцюга дивергенції якогось однієї мови (концепція моногенезу), або ж було декілька незалежних вогнищ виникнення мов (концепція полігенезу)?Серед лінгвістів є прихильники як першої, так і другої точок зору, проте тенденція така, що прихильників моногенетичної концепції з часом стає все більше.

Докладніше...

 
25.11.2008 Хроніки великої зради
Нещодавно на острові Великому Усурійському, що є передмістям Хабаровська, відбулась церемонія передачі Китаю острова Тарабарова і частини острову Великий Усурійський. У ній взяли участь представники крайового уряду, Далекосхідного військового округу, Прикордонного управління, а також члени китайської делегації. В цілому Китаю відійшло 174 з 345 кв. км. російських земель, внаслідок чого межа КНР просунулася на 50 кілометрів вглиб території РФ.

Докладніше...

 
25.11.2008 Життєвий простір
Боротьба за життєвий простір властива як представникам тваринного світу, так і людській спільноті. Загалом це місце для життя, але життєвий простір можна звести і до грошового еквіваленту, хоч це буде і не зовсім коректно. Це не гроші. Це території, ресурси, потреби та засоби їх задовільнення. Гроші, так само як і службове або суспільне становище – це лише деякі із засобів. З них головними є зв'язки в суспільстві. Головні зв'язки - сімейно-родові. За часів родо-племінного устрою племена вели боротьбу за життєвий простір. Головним тут було - зайняти територію або, узагальнюючи - одну з “ніш”. У сучасному світі зайняти місце - теж значить зайняти нішу, теперішній сенс якої - гроші і влада. І те, й інше дає можливість більше споживати.

Докладніше...

 
13.11.2008 Останній римлянин
Микола Зеров. Незг­рабний та схильний до повноти університетський викладач, круглі окуляри, глевке неспортивне тіло, син якого помер у віці де­сяти років, а дружина зраджувала з людиною енкаведистського кола, закоха­ний у мертві мови, в антич­ний світ, у світанковий передсонячний час Європи — для кого міг становити загрозу цей мирний і лю­дяний чоловік? Що між карбованих строф його холодних і бездоганних сонетів так налякало радянську політичну пол­іцію? Невже за вірші про кентавра Харона та інших персонажів античної міфології треба було карати соловецьким кон­цтабором, а відтак і розстрілом? Утім, для ра­дянської влади, яка, власне, була владою найнижчого різновиду людини, зеровська «закоханість у вроду слів» була більш загрозливою, аніж по­встання холодноярців та зимові походи армії УНР.

Докладніше...

 
13.11.2008 Пам’яті Лінкольна
Вперше кандидатом однієї з двох основних американських політичних партій, а тепер і президентом США став негр. Вперше проголосувала рекордна кількість виборців – близько 140 мільйонів чоловік із приблизно 188 зареєстрованих, причому особливою активністю на цей раз відзначилися чорні, жінки і молодь. Як не розчулитися такому розквіту демократії? Як не позаздрити? Син кенійського пастуха, людина без політичної бази і напрацьованих зв’язків у політичній еліті, без будь-якого політичного досвіду приходить на найвищу посаду в країні. А – враховуючи вагу Сполучених Штатів у світі – на роль лідера всього західного світу.

Докладніше...

 
2.11.2008 Українофаги
Це брешуть, коли кажуть, начебто загрозою для України сьогодні є українофобія. Травмовані комплексом власної звироднілості неукраїнці, котрі брешуть різні небилиці про українців та їх неповноцінність, подібні до свиней, котрі рохкають щось на адресу ісламу. Проте абсурдно виглядають і ті українці, котрі ввічливо слухають свиней та ще намагаються нарохкати їм аргументів у відповідь. Ну які можуть бути розмови зі свиньми? Дебати, дискурси, метанаративи? Традиційний гайдамацький колій, жмуток соломи та паяльна лампа - ось і всі аргументи, яких заслуговують свині. Значно небезпечнішими для нашого буття є українофаги.

Докладніше...

 
2.11.2008 Першопричини глобальної кризи
У 60-х роках західні країни відмовились від старої Бреттон-Вудської системи фіксованих валютних курсів без визначених паритетів. Таким чином, система, з одного боку, лишилась стабільності, а з іншої – курси, які постійно коливались, у рази збільшили поле діяльності для валютних спекуляцій. Наступним кроком тим же шляхом була глобалізація, в особливості зниження національних бар’єрів задля просування короткострокового грошового капіталу. Непередбачувана за своєю спекулятивною сутністю, вона ще більше розхитала систему та породила кризи нового типу, які були викликані стрімким відтоком капіталу з країни чи з регіону. Перша така криза виникла у Південнно-Східній Азії у кінці 90-х років, зачіпила РФ та поставила на межу банкрутства один з найбільших інвестиційних фондів Нью-Йорку.

Докладніше...

 
28.10.2008 Крах економіки послуг
До недавнього часу швидкість виведення резервів центробанків провідних економічних держав світу носила плановий і керований характер. Однак, після того, як фінансова криза стала очевидною, процес став фактично некерованим, так як публічна його фаза неминуче буде супроводжуватися масовими звільненнями, згорянням заощаджень і пенсій по всьому світу. Незважаючи на те, що внески і пенсії застраховані, ніякі бізнес-плани і держбюджети не в змозі передбачити виплати страховок в масовому порядку. Отже, щоб компенсувати втрати громадян, центробанки будуть змушені запустити верстати, що, так чи інакше, призведе до знецінювання заощаджень і пенсій, і буде супроводжуватисьь при цьому гіперінфляцією.

Докладніше...

 
20.10.2008 Нові знаки кримського питання
Правда, це те, що найкраще розвіює стереотипи. В українські внутрішній політиці багато останніх, особливо щодо ситуації в Криму. Один з них це відданість татарських «націоналістів» та ісламістів Україні. Одначе факти свідчать про протилежне. Так, татарська партія «Міллі Фірка», основною метою діяльності якої є, немало-небагато, «відновлення в Криму кримськотатарської державності» та «інтеграція кримськотатарського народу тюркським світом на основі ісламського світогляду», звернулася до президента РФ Дмітрія Мєдвєдєва, до голови уряду РФ Владіміра Путіна, а також президента республіки Татарстан Мінтемера Шаймієва з проханням «захистити корінний та інші мало чисельні етноси Криму від нескінченного геноциду з боку націоналістично налаштованої влади України». Цікаво, кого мають на увазі татарські екстремісти під «націоналістичною владою в Україні»?

Докладніше...

 

Далі-->

Новини від RedTram

 Цікаве

Полон


Що таке націоналізм


Наше розуміння соціалізму

 Комерційна реклама
© УНТП 2005-2008
Передрук матеріалів лише з посиланням на www.untp.org.ua
Думки авторів не завжди поділяються редакцією.